Wystawa poplenerowa „Biblioteka – źródło inspiracji”

Uczniowie Zespołu Społecznych Szkół Specjalnych „Dać Szansę” STO, Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk i Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie zapraszają na poplenerową  wystawę prac malarskich pt.: „Biblioteka – źródło inspiracji”, która będzie prezentowana od 9 do 19 maja 2012 r. w Foyer przed Gabinetem Rękopisów na 3. piętrze BUW.

Plakat

Wystawa została zorganizowana jako wydarzenie towarzyszące Międzynarodowej konferencji naukowej Fons largus. The Library: a Source of Inspiration - Biblioteka, źródło inspiracji (14-17 maja 2012 r.) Na wystawie zaprezentowano 12 prac plastycznych, autorstwa uczniów Zespołu Społecznych Szkół Specjalnych „Dać Szansę” STO, powstałych podczas plenerów malarskich, które odbyły się 23 i 24 kwietnia 2012 r. w pasażu i ogrodach BUW.Autorami prac są:

• Bazyli Kossakowski
  • Daniel Krajewski
  • Piotr Swend
  • Wojciech Przybyszewski
  • Maja Kowalczyk
  • Wojciech Modliński
  • Urszula Sagan

Uczniowie pracowali pod kierunkiem Sophie Masłowska - absolwentki Sorbony, instruktorki  zajęć plastycznych, aktualnie doktorantki Akademii  Sztuk Pięknych w Warszawie.

Zespół Społecznych Szkół Specjalnych „Dać Szansę” STO to szkoła niepubliczna z siedzibą w Warszawie przy ul. Głogowej 2 B, w której kształcą się dzieci i młodzież w wieku od 7 do 24 roku życia. Szkoła realizuje program edukacyjny pod hasłem „Nauczanie przez Sztukę”.

Zapraszamy!

Copyright © 2021 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeżone.