"Duch płynący z materii"

Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk i Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie zapraszają na wystawę fotograficzną "Duch płynący z materii" autorstwa Diti Ravner, która będzie prezentowana od 14 do 31 maja w galerii pod Wielkim Świetlikiem BUW.
Wystawa została zorganizowana jako wydarzenie towarzyszące Międzynarodowej konferencji naukowej Fons largus. The Library: a Source of Inspiration - Biblioteka, źródło inspiracji (14-17 maja 2012 r.).

Zaproszenie

Diti Ravner – izraelska malarka i fotograf urodzona w Tel Avivie, która swój styl określa mianem abstrakcyjnego ekspresjonizmu. Zainspirowana pobytem w Polsce, artystka stworzyła serie prac, które w pastelowych kolorach przedstawiają istotę piękna tutejszych krajobrazów: ich jednoczesną radość i melancholię. Na wystawie w BUW artystka prezentuje serię fotograficznych kolaży zainspirowanych „materią” Biblioteki Uniwersyteckiej.

”Od kwietnia 2009 mieszkam w Warszawie. Podróżuję po Polsce i zamykam w kadrze wszystko, co widzę dookoła. Aparat fotograficzny umożliwia zamknięcie ducha na klatce fotograficznej i przekształcenie go w materię. W projekcie „BUW” postanowiłam połączyć fotografie Biblioteki wraz ze zdjęciami starej Warszawy oraz fotografiami z Izraela aby ukazać kontrast i przenikanie starego i nowego.”

Diti Ravner

Wystawy:

1979 - Group exhibition, Jerusalem, Israel
1981 - Jewish Center, Helsinki, Finland
1984 - French Culture Center, Bucharest, Romania
2004 - Jerusalem Theatre, Group Exhibition, Jerusalem, Israel
2005 - Collier-Bristow Gallery, London, UK
2006 - Beit Belgia Hebrew University, Jerusalem, Israel
2007 - Jerusalem Theatre, Paintings with Poetry, Jerusalem, Israel
2009 - Michalowski Gallery, Lublin, Poland
2010 - Galicia Jewish Museum, Krakow, Poland
2010 - Ulica Prozna - Zinger Festival, Warsaw, Poland
2011 - On the eay to Treblinka, Art Photo, Poland

www.ditiravner.com

Copyright © 2021 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeżone.