„Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie dawniej”

Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk i Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie zapraszają  na wystawę fotograficzną „Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie dawniej”, która będzie prezentowana od 14 do 31 maja 2012 r. w galerii pod Wielkim Świetlikiem BUW.

Wystawa została zorganizowana jako wydarzenie towarzyszące Międzynarodowej konferencji naukowej Fons largus. The Library: a Source of Inspiration. Biblioteka, źródło inspiracji (14-17 maja 2012 r.).

Wystawa „Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie dawniej” poświęcona jest dawnej siedzibie Biblioteki, zbudowanej przy Krakowskim Przedmieściu w latach 1891 – 1894 według projektu architektonicznego Antoniego Jabłońskiego-Jasieńczyka i Stefana Szyllera. W prezentacji wykorzystano obiekty ze zbiorów Biblioteki: Album zdjęć dedykowany przez Antoniego Jabłońskiego-Jasieńczyka  władzom Uniwersytetu w 1898 r. (Gabinet Zbiorów XIX wieku) oraz pocztówki z lat 1900 – 1938 (Gabinet Dokumentów Życia Społecznego).

Copyright © 2021 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeżone.