Konferencja Fons largus
Drukuj Email

Uniwersytet Warszawski

Niedaleko Traktu Królewskiego, przy Krakowskim Przedmieściu znajduje się jeden
z największych uniwersytetów w Polsce, Uniwersytet Warszawski, założony w 1816 roku. Więcej: http://www.uw.edu.pl/


Biblioteka Uniwersytecka

http://www.buw.uw.edu.pl/images/mapa/

Usytuowany nad brzegiem Wisły gmach Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie od momentu przeprowadzki na Powiśle w 1999 roku stanowi pod względem architektonicznym jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc stolicy.

Budynek zaprojektowany przez architektów Marka Budzyńskiego i Zbigniewa Badowskiego nawiązuje do idei otwartej biblioteki z księgozbiorem częściowo umieszczonym w tzw. Wolnym Dostępie i mieści jeden z trzech największych księgozbiorów naukowych i uczelnianych w Polsce, liczący ponad 3 mln jednostek ewid. Czytelnicy bezpośrednio z regałów mogą korzystać z ponad 400 tysięcy woluminów umieszczonych w Wolnym Dostępie. Ponadto w Bibliotece można korzystać z zasobów Biblioteki Austriackiej oraz gabinetów zbiorów specjalnych: rycin, starych druków, rękopisów, map, kolekcji XIX-wiecznych, zbiorów muzycznych i dokumentów życia społecznego.


Podróż

Lotnisko Chopina Warszawa → http://www.lotnisko-chopina.pl/pl/pasazer
Warszawa, lotnisko im. Fryderyka Chopina, usytuowane w odległości, 10 km, bardzo dobrze połączone z centrum Warszawy, bezpośredni autobus z Lotniska do Centrum nr linii 175.

Dworzec  Warszawa Centralna
Główny Dworzec Warszawa Centralna usytuowany w samym centrum miasta, skąd bezpośrednio połączone jest niemalże każde miejsce w Warszawie. Postoje taksówek znajdują się na parkingach, aby wyjść z dworca należy iść wzdłuż strzałek podziemnymi pasażami.

TAXI
Rekomendowane korporacje Taxi, zamówienie przez  telefon:
19191 (MPT Taxi),
19622 ( Super Taxi)
22 6444444  (Sawa Taxi).
Taksówki są dostępne wprost przy wyjściu z Lotniska, ceny w zależności od korporacji 2-3 PLN za kurs taryfa dzienna, +50% taryfa nocna.
Cena za kurs z lotniska do Centrum powinna wynieść nie więcej niż 50 zł. Prosimy zwrócić uwagę, że prywatne korporacje, które również mają postoje przy wyjściu z lotniska mogą być znacznie droższe.

Transport Publiczny
Bilety autobusowe dostępne są w specjalnych automatach na przystankach, w kioskach lub bezpośrednio w  automacie w autobusach lub w  tramwajach. Aby samodzielnie zaplanować podróż proszę zajrzeć na stronę: http://www.ztm.waw.pl/index.php?c=110&l=2

Prosimy o czujność, kieszonkowcy obserwują Turystów.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Copyright © 2021 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla free themes, blog website hosting.